POZANTI KONGRESİ'NİN 100. YIL ETKİNLİKLERİ

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün yaptığı Erzurum, Sivas ve Afyon Kongrelerinin ardından 5 Ağustos 1920'de şirin ilçemize gelerek gerçekleştirdiği Pozantı Kongresi'nin 100'üncü yıl etkinlikleri coşkulu bir şekilde gerçekleştirilecek.

 

Pozantı Kongresi Kutlama Etkinlikleri Belli Oldu

5 Ağustos Pozantı Kongresi’nin 100.Yılını coşku kutlamaya hazırlanan Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, etkinlik programını sosyal medya hesabından paylaşarak, "Pozantı olarak Devlet Millet El Ele bu tarihimizi Altın harflerle geleceğe taşıyacağız" diyerek tüm Adanalıları davet etti.

5 Ağustos 2020, sabah 09:30'da, Kaymakam Muammer Sarıdoğan ve Belediye Başkanı Mustafa Çay'ın Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başlayacak olan etkinlik gün boyu sürecek.

10:30'da İstasyon'da Mustafa Kemal Atatürk ve Heyetinin temsili karşılanma töreni gerçekleştirilecek. Burada; Trenin gelişi, Mustafa Kemal Atatürk, Fevzi Çakmak ve heyetini canlandıracak Devlet Tiyatroları sanatçılarının trenden inişleri temsili olarak gerçekleştirilecek.

11:00'da Pozantı Kongresi'nin canlandırılması, Belediye Binası yanındaki Ulu Çınarın altında Mustafa Kemal Atatürk'ün kongre bildirgesinin okunması temsil edilecek.

11:30'daki törende ise protokol konuşmaları gerçekleştirilecek.

12:30'da Belemedik Restoran'da yemek arası verilecek olan etkinliklerin öğleden sonraki bölümünde saat 15:00'de, Atatürk Kültür Merkezi'nde Prof. Dr. Sadık Sarısaman'ın 'Kurtuluş Sürecinde Pozantı Kongresi'nin Önemi' konulu konferans verilecek.

Gün boyu sürecek etkinliklerin son bölümünde ise, yine Atatürk Kültür Merkezi önünde, saat 19:30'da Çukurova Senfoni Orkestrası sanatçıları; Nilgün Kızılcı, Zafer Albayrak tarafından 'Türkülerle Senfoni' konseri verilecek.


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis