2. BELEMEDİK DOĞA VE FOTOĞRAF FESTİVALİ 28 EKİM'DE..!

2. BELEMEDİK DOĞA VE FOTOĞRAF FESTİVALİ 28 EKİM'DE..!

FESTİVALİN AMACI:

Pozantı Belediyesi Başkanlığı olarak;

2015 yılında birincisini gerçekleştirmiş olduğumuz Pozantı Belemedik Doğa ve Fotoğraf Festivalimizin ikincisini düzenleyecek olmamızın amacı; Tarihi ve doğa değerleriyle geçmişten günümüze Adana ve komşu illerimiz olan Mersin, Niğde, Konya, Hatay ve bunlara bağlı ilçelerden de doğa sporları ve fotoğraf tutkunlarının ilgi alanında bulunan, dizi ve film setlerine ev sahipliği yapan bu kıymetli doğa hazinemizin; Bu festival kapsamında yarışmaya katılacak değerli fotoğrafçıların kadrajından yansıyacak fotoğraflarla tanıtımını sağlamak, ulusal ve yerel basın-yayın organları ile tanıtımına katkı sunarak turizm değerini arttırmaktır.

 

FESTİVALİN İÇERİĞİ:

13 Eylül tarihi itibariyle kurulan @pozantibelemedik ve @pozantibelediyesi01 instagram hesapları üzerinden Gamze BOZKAYA ve Onur Can BULAT koordinatörlüğünde; #pozantibelemedik #pozantibelediyesi etiketleri ile Pozantı Belemedik’e ait çekilmiş ve çekilecek fotoğrafları 2 yeni hesabımızı takibe alarak ekleyen kullanıcıların, göndermiş oldukları fotoğraflar arasında jürinin sergilenmeye layık göreceği 30 fotoğraf festival alanında sergilenecektir. Mevcut sitelerimize fotoğraf gönderen katılımcılar arasından fotoğraf sergilenecek olanların tamamına Pozantı Belediyesi tarafından festival alanında katılım belgesi verilecektir.

 

FESTİVAL FOTOĞRAF ÖDÜLLERİ:

1.Birinci Olan Fotoğraf: 1.000 TL

2.İkinci Olan Fotoğraf:      750 TL

3.Üçüncü Olan Fotoğraf:  500 TL

4.Mansiyon Ödülü:            500 TL

5.Pozantı Özel Ödülü:       250 TL

6.Sergilenmeye jüri tarafından layık görülen diğer 25 fotoğraf 100 TL karşılığında Pozantı Belediyesi tarafından sahiplenilecektir.

 

FESTİVAL YARIŞMA JÜRİSİ:

1.Ayhan ŞENBAYRAK (EFİAP)

2.Mustafa ÇAY (Pozantı Belediye Başkanı)

3.Gamze BOZKAYA (Fotoğraf Sanatçısı)

4.Şamiz Gazi ŞEVİK (Adana Büyükşehir Belediyesi Fotoğraf Arşiv)

5. ?

 

FESTİVAL PROGRAMI:

08.00 Adana istasyon meydanından otobüsle hareket

10.00 Pozantı Belemedik’e varış

11.00 Açılış konuşmaları

11.30 Halk oyunları gösterisi

12.00 Ödül töreni ve sergi açılışı

13.00 İkramlar ve Belemedik Serbest Gezi

15.00 Konser

17.30 Belemedik’ten dönüş

19.00 Adana’ya varış

 

NOT: Yarışmaya katılan fotoğrafların tamamı Pozantı Belediyesi tarafından tanıtım amacıyla gazete, dergi ve baskı olarak kullanılabilecektir.


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis