40 ÇİFTÇİYE 7000 ÜZÜM FİDANI DAĞITILDI

40 ÇİFTÇİYE 7000 ÜZÜM FİDANI DAĞITILDI

POZANTI’DA 40 ÇİFTÇİYE 7000 ÜZÜM FİDANI DAĞITILDI

Adana’nın Pozantı ilçesinde Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığınca 40 çiftçiye 7 bin adet üzüm fidanı dağıtıldı.

Pozantı ilçesine bağlı Fındıklı Mahallesinin önemli geçim kaynaklarından olan fakat son zamanlarda çeşitli hastalıklar nedeniyle kuruyan üzüm bağları için Adana Büyükşehir Belediyesinden destek geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün talimatı ile Pozantı Belediyesi ve Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığının işbirliğinde daha önce 21 bin üzüm fidanına ek olarak 40 çiftçiye 7 bin adet Pozantı Karası cinsinde üzüm fidanı dağıtılarak çiftçilere destek sağlandı.

Fındıklı Mahallesinde yapılan üzüm fidanı dağıtma etkinliğine, Adana Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma Daire Başkanı Memili Güven, Kırsal Kalkınma Şube Müdürü Zehra Durak, Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, Fındıklı Mahallesi Muhtarı Halil Sezgin ve Belediye Meclis Üyesi Adaylarından Yusuf Arısoy ile Büşra Durmuş Katıldı. Çiftçiler dağıtılan üzüm fidanlarından sonra yaşadıkları sorunları Kalkınma Daire Başkanı Memili Güven ve Şube Müdürü Zehra Durak’a anlattı. Şube Müdürü Durak ise dağıtılan fidanlarla alakalı çeşitli bilgiler vererek ilerleyen zamanlarda zayıf toprakları güçlendirmek adına çiftçiye gübre desteğinin de verileceğini belirtti.

Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay ise ilçe halkına gösterilen önem ve çiftçiye verilen bu önemli desteklerinden dolayı Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığı personeline teşekkür etti.

 Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis