BAŞKAN BAYSAL'DAN BİR İLK

BAŞKAN BAYSAL'DAN BİR İLK

Pozantı Belediye Başkanı Mahmut Sami Baysal, sosyal destek projeleri içiresinde, Pozantı da bir “İLK” olarak, başlattığı “ SOSYAL GİYİM MARKET” Projesi ile önemli bir hizmete imza atacak.

Başkan Mahmut Sami Baysal, bu projeyi hemen değil, uzun bir süre düşünüp, gerekli incelemeleri yapıp ve destek sağladıktan sonra harekete geçtiğini belirtti. Pozantı Belediye Meclisinin, 2018 Yılı Mali Bütçesinin görüşüldüğü, 16 Ekim 2017 tarihindeki, olağan üstü toplantısında, meclis üyelerine bu projenin sunumunu yaptı. Ve anında da büyük destek gördü. Başkan Baysal’a, Milli Mücadelenin Kalesi Pozantı Gazetesi, olarak bu projenin oluşumunu, gelişimini ve sonuçlarının şekillenmesini sorduk? Ve açıklaması aynen şöyle oldu:

“ Ben buna hemen karar vermedim. Öncelikli olarak, eşimle bu konuyu görüştüm. Kendisi, başarılabilmesi halinde, çok önemli bir proje ve destek programı olduğunu söyledi. Ve ondan sonra harekete geçtim. Belediyedeki kurmaylarımla toplantılar yaptım. Düşündüklerimi anlattım. Destek bulduğunu gördüm. Sonrasında da durumu, Pozantı Kaymakamımız Sayın Taner Tengir’e ilettim. Kendisi de onaylayarak destek vereceğini belirtti. Ve Başkanlığım da bir dernek oluşturduk. Adana’da isim yapmış, giyim firmaları ile irtibata geçerek, desteklerini sağladık.

Beklediğimizin üstünde, büyük bir sosyal yardım gördük. Bu bizi umutlandırdı. A-101 arkasında bulunan, bir apartmanın alt katında, bir mağaza kiralayarak aşama, aşama, projemizi gerçekleştirmeye başladık.” Dedi.

GİY, BEĞEN VE AL GİT

Pozantı Belediye Başkanı Mahmut Sami Baysal, Adana’daki giyim firmalarının kendilerine söz verdiği, çeşitli cins ve ölçülerdeki kıyafetlerin, kutular içeresinde gönderilmeye başlanması ile birlikte, büyük bir moral motivasyonu oluştuğunu, dernek olarak da, bunları stantlara yerleştirerek, her yaşa hitap edecek, çok geniş çeşitleri kapsayan ürünlerle, Pozantı’lı ihtiyaç sahiplerinin hizmetin de olacaklarını ifade etti.

GİZLİLİK ŞART, ÖDEME YOK

Pozantı Belediye Başkanı Mahmut Sami Baysal, yörede bir “İLK” olarak gerçekleştirilen, “SOSYAL GİYİM MAĞAZASI” Projesinde, en önemli unsurlardan ilk ikisinin, “GİZLİLİK” ve de hiç bir “ ÜCRET” talep edilmeyeceğini belirterek, şunları söyledi:

“ İhtiyaç sahibi olan her yaştan vatandaşlarımızın, “ SOSYAL GİYİM MAĞAZAMIZA” gelerek vücut ölçülerine göre, istedikleri kıyafetleri alıp gideceklerdir. “ SOSYAL GİYİM MARKET” Mağazamız, gelecek aylarda çeşitlerini artırarak, GIDA dahil, diğer ihtiyaç maddelerini de kapasayacak bir şekilde, hizmet alanı genişleyecektir. Bu sosyal yardım hizmeti ile ilgili olarak, gelecek aylarda bir KART sistemi oluşturacağız. Vatandaşlarımızın ihtiyaç puanına göre, bu kart arıcılığı ile, ücretsiz “SOSYAL HİZMET” ağımızı genişleteceğiz” dedi.

Başkan Mahmut Sami Baysal, Pozantı Kaymakamı Taner Tengir’in de, bu sosyal hizmet projesine, manevi destek vereceği sözünün ve garantisinin kendilerini daha da heyecanlandırdığını ifade etti. Gelişmeleri kamuoyuyla birlikte paylaşacağını sözlerine ekledi.


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis