BAŞKANDAN ANLAMLI ZİYARET

BAŞKANDAN ANLAMLI ZİYARET

Başkan BAYSAL Onkoloji Hastalarını Ziyaret Etti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile Adana Acıbadem Hastahanesi Onkoloji servisinde yatan çocukları ziyaret ederek hediyelerini takdim etti.

Her çocuğun bayram hakkı diyerek eşi ile akşam saatlerinde hastahanede yatan çocukların odalarına tek tek giderek onlarla sohbet etti.

Hastahanede tedavi gören çocuklarla bir araya devamlı gelmek istediklerini ifade etti. Açıklamasında kanserin ölüm nedenleri arasında kalp hastalığından sonra ikinci sırada yer aldığını vurgulayan Başkan Baysal, bu nedenle hastalıkla ilgili farkındalık ve bilinç düzeyinin artırılmasının önemine değindi. Açıklamasında, toplumsal bilinçlenmenin hastalıkla mücadeleye olan etkisinden de söz eden Başkan Baysal, "Kanserin tedavisinin güç fakat erken tanının önemli olduğunu biliyoruz.,  bu çocukların tedavilerinin kök hücre ile yapıldığını ve herkesin kök hücre örneği vermesi gerektiğini 3 tüp kanın bir can olduğunu bütün vatandaşlarımızın bilmesi erektiğini vurguladı”

Bu nedenle, kanserle ilgili ne kadar farkındalık oluşturur ve toplumu bilgilendirirsek gerekli tedbirler de o derece hızlı alınır ve hastalık ölümcül olmaktan çıkar" dedi.


Türkiye’de her yıl yaklaşık 2 bin 500 çocuğun kansere yakalandığını söyledi.

Başkan Baysal “Çocuklarımız geleceğimizdir, geeceğimize sahip çıkalım “ dedi


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis