Başkan Ali Avan, Başkanlık Makamını Duru’ya Bıraktı

Başkan Ali Avan, Başkanlık Makamını Duru’ya Bıraktı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları tüm yurtta olduğu gibi Pozantı’da da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarında geleneksel hale gelen, çocukların temsili olarak yönetici koltuğuna oturmaları töreninde Pozantı Belediye Başkanı Ali Avan, makamını bir süreliğine Pozantı Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerinden Duru Ünal’a teslim etti.

Başkan Avan, “Tüm Çocukların Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlarken, bayramın önemine de değindi. Gazi Mustafa Kemal’in muasır medeniyetler hedefine ulaşımın ana etkeninin çocuklar olduğunu ve çocuklarımıza aktarılacak eğitim seviyesinin yükselmeye aracı olacağını da vurguladı.

Bugünün çocuklarının yarının doktoru, mühendisi, belediye başkanı ve ülkeyi idare eden bireyler olacağını ifade ederek başarılı öğrencimiz Duru Ünal, öğretmeni Mustafa Türkmenoğlu ve Okul Müdürü Meryem İpek eşliğinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Pozantı Belediye Başkanlığı koltuğuna oturarak geleceğimizin ışığını yansıttı. Bu gurur gününde, çocuklarımızın umut dolu yarınları için el ele veriyoruz.” dedi.

23 Nisan münasebetiyle Pozantı Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerinden Duru Ünal, daha çok spor faaliyetlerinin gerçekleştirilmesini isterken, çeşitli birim müdürlüklerine de talimat verdi. Başkan Duru Ünal ilk talimatı Pozantı Belediyesi Fen işleri Müdürlüğüne oldu. Ünal verdiği talimatla, kendisinin de öğrencisi olduğu Pozantı Cumhuriyet İlkokulu’nun eksiklerinin giderilmesini istedi.

Okul Müdürü Meryem İpek’de bu mutlu günde öğrencileri Duru Ünal’ı makamına oturtan Pozantı Belediye Başkanı Ali Avan’a teşekkür etti.Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis