BOZKIRDAN NİŞANTAŞI`NA BİR TÜRKÜ TİYATROSU POZANTI’DA SAHNELENDİ

BOZKIRDAN NİŞANTAŞI`NA BİR TÜRKÜ TİYATROSU POZANTI’DA SAHNELENDİ

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları ve Pozantı Belediyesi’nin ev sahipliğinde Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilen, "Bozkırdan Nişantaşı`na Bir Türkü Tiyatrosu" sahnelenirken yaklaşık bir buçuk saat süren gösteri, izleyenler tarafından soluksuz izlendi.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığının destekleriyle projelendirilen Türk halk müziği sanatçısı ve televizyon programı sunucusu Kürşat’ın yazıp oynadığı, yönetmenliğini Yuşa Arıkan’ın yaptığı “Bozkırdan Nişantaşı’na Bir Türkü Tiyatrosu” Pozantı Belediyesi Atatürk Kültür Merkezinde izleyicileri ile buluştu.

Katılımcıların adeta soluksuz izlediği gösteriyi, Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı Daire Başkanı Sanem Arıkan,  Pozantı Kaymakamı Fatih Karamahmut, Belediye Başkanı Mustafa Çay, Siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluş başkanları ve çok sayıda vatandaş izledi.

Yaklaşık bir buçuk saat süren gösteride, Anadolu hikâyelerini, günümüz hikâyeleriyle harmanlayarak sunan Kürşat, ekibi ile özel olarak hazırladığı halaylar, horonlar, zeybekler, İç Anadolu oyun, türkü ve Anadolu hikâyelerinden oluşan sunumu ile adeta izleyicilere tam bir kültür ziyafeti sundu.

Kendine has sahne sunumu ile milli ve manevi değerlere uygun tiyatro anlayışı ile hayata geçirdikleri projenin amacının, argo, küfür ve uygunsuz espriler olmadan da yapılabileceğini göstermek istediklerini belirten ünlü sanatçı Kürşat, meddahlık geleneğini günümüz şartlarına uyarlayarak,  izleyenlere Anadolu kültürünü aktarmak ve yaşatmak olduğunu belirtti. Sanata ve sanatçıya verdiği desteklerden dolayı Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay’a teşekkür eden ünlü sanatçı Kürşat, gördüğü ilgiden dolayı memnun kaldıklarını söyledi.Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis